Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Taky klubka, látky
Kamenný obchod: T.G.Masaryka 93
Ústí nad Orlicí
tel: +420 602 227 347/604 120 578
takyklubka@seznam.cz

Zboží v akci


Háčkovaná taška z příze DROPS ♥ You #5

Chcete si na jaro/ léto uháčkovat veselou a krásně držící tašku? Co takhle tašku Market Day podle návodu od Dropsu?

Na tašku můžete použít přízi DROPS ♥ You #5 (široký výběr barev), Paris nebo Muskat (taška dostane mírný lesk), spotřeba je na jednobarevnou tašku 600 g, na vícebarevnou 700 g.

 

Rozměry:
Šířka: asi 43 cm
Výška: asi 33 cm

Potřeby

Příklad spotřeby materiálu podle návodu ukázky tašky z příze Drops Paris
200 g, barva č. 24, šedá
150 g, barva č. 01, lososová
100 g, barva č. 23, světlá šedá
100 g, barva č. 06, pink
100 g, barva č. 17, smetanová
50 g, barva č. 41, kari

DROPS HÁČEK č. 4,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 13 DS x 6 řad dvojitou přízí = 10 x 10 cm.

Návod

VZOR: 
Viz schémata A.1 a A.2. Schéma zobrazuje barevné rozložení vzoru. 1 čtvereček ve schématu = 1 DS dvojitou přízí.

TIP – DVOJITÁ PŘÍZE: 
Přízi můžeme odvíjet jak z povrchu, tak zevnitř klubka. Při navazování nového klubka příze dbáme na to, abychom nenavazovali obě vlákna současně, ve stejném místě, ale s určitým odstupem – díky tomu nebude spoj tolik vidět. 
BAREVNÝ VZOR (v kruhových řadách):
Při změně barvy příze postupujeme takto: poslední DS háčkujeme původní barvou, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze barvu změníme a DS dokončíme už touto novou barvou. Pak pokračujeme háčkováním dalšího DS.
Abychom se vyhnuli nepěkným přetaženým vláknům příze na rubové straně, háčkujeme vždy i kolem vlákna té barvy, již zrovna nepotřebujeme. 
INFO:
První DS na začátku každé kruhové řady nahrazujeme 3 řo; každou kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řo ze začátku kruhové řady.

TIP - UJÍMÁNÍ:
1 DS ujmeme sháčkováním 2 DS dohromady, takto: 
uháčkujeme 1 DS, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze (= na háčku máme 2 smyčky) uháčkujeme stejným způsobem další DS a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku. 
----------------------------------------------------------

TAŠKA:
Háčkujeme v kruhových řadách dvojitou přízí téže barvy – viz TIP – DVOJITÁ PŘÍZE.

Háčkem č.4,5 uháčkujeme dvojitou přízí v barvě pink 5 řo a spojíme je pevným okem do kroužku. Pokračujeme v kruhových řadách dle schématu A.1 (v kruhové řadě máme 12 sekvencí vzoru) – viz BAREVNÝ VZOR.
1. KRUHOVÁ ŘADA: 12 DS do kroužku z řo – viz INFO.
2. KRUHOVÁ ŘADA: po 2 DS do každého DS = 24 DS.
3. KRUHOVÁ ŘADA: *1 DS do 1. DS, 2 DS do následujícího DS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 36 DS.
4. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 DS do každého z prvních 2 DS, 2 DS do následujícího DS*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 48 DS. 
5.-10. KRUHOVÁ ŘADA: pokračujeme v přidávání a vzoru jako dosud, tj. v každé kruhové řadě uháčkujeme mezi dvěma přidáními vždy o 1 DS více = 120 DS.
11. KRUHOVÁ ŘADA: uháčkujeme poslední kruhovou řadu vzoru A.1 a SOUČASNĚ ujmeme rovnoměrně 4 DS = 116 DS.
12. KRUHOVÁ ŘADA: pokračujeme v kruhových řadách, ale už bez přidávání a háčkujeme vzor A.2 (= v kruhové řadě máme 7 sekvencí vzoru), SOUČASNĚ v 1. kruhové řadě vzoru A.2 ujmeme rovnoměrně 4 DS = 112 DS. Dokončíme celou sekvenci vzoru A.2 (na výšku), pak práci ukončíme. 

UCHA: 
Ustřihneme si 6 vláken příze každé barvy, každé o délce 120 cm = 36 vláken. Vlákna složíme k sobě a cca 12 cm od konce uvážeme volný uzel. Pak vlákna rozdělíme do 3 pramenů po 12 a spleteme z nich cop dlouhý asi 68 cm. Konec copu rozdělíme na poloviny, které protáhneme stěnou tašky – 3. kruhovou řadou od horního okraje tašky a 1 DS od sebe. Konce copu pak na lícové straně svážeme na pevný uzel a ucho tak zajistíme. Volný uzel na začátku copu nyní rozvážeme a konec ucha připevníme ke stěně tašky stejným způsobem, jak ten protilehlý. 
Stejným způsobem vyrobíme i druhé ucho - viz foto.

Schéma

světlá šedá
pink
kari
lososová
šedá
smetanová

 

zdroj: Garnstudio, Drops Design, www.garnstudio.com